XVII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

XVII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

Już 30 i 31 sierpnia czeka nas największe muzyczne wydarzenie regionu, czyli XVII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Centrum Kulturalno-Artystycznym oraz – na scenie Enea – w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. Na imprezę, jak zawsze, zapraszają Gmina Kozienice oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Dzień pierwszy

Festiwal rozpocznie się w piątek, 30 sierpnia, o godz. 16.00, w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W sali kameralnej do muzycznej walki podczas koncertu finałowego XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka staną artyści, którzy zostali wyłonieni w czasie eliminacji wstępnych. Te odbyły się 2 czerwca, a w ich trakcie wybrano finalistów: 15 solistów, duet i zespół wokalny. Piątkową część imprezy poprowadzi Wojtek Szymański – prezenter radiowy.

Warto podkreślić, że konkurs od lat jest „sercem kozienickiego festiwalu”. U podstaw jego organizacji była chęć kontynuacji działalności Bogusława Klimczuka, który — mimo licznych obowiązków — znajdował czas, aby wspierać młodych twórców. Ponadto kozieniczanie dbają o to, by ocalić od zapomnienia jego kompozycje. Zwłaszcza, że to miasto zajmowało specjalne miejsce w jego sercu. Całości przyświeca również myśl, by muzyka łączyła pokolenia.

Występy wokalistów będzie oceniać specjalnie powołane jury, w składzie: Marek Klimczuk – przewodniczący jury (syn Bogusława Klimczuka – patrona Festiwalu), Piotr Gogol, Piotr Dąbrówka, Dariusz Szewc oraz sekretarz jury Elwira Kozłowska (bez prawa głosu, ze względu na udział w konkursie podopiecznej KDK).

Dzień drugi

Drugi dzień festiwalu odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS. Na scenie Enea, w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim, szykuje się wspaniałe widowisko. Impreza wystartuje o godz. 20.00, a poprowadzi ją tradycyjnie Paweł Sztompke z Jedynki Polskiego Radia.

Widzowie najpierw zobaczą koncert wspomnieniowy, poświęcony pamięci Bogusława Klimczuka, w wykonaniu Tomasza Dolskiego. Znany m.in. z programu „Must be the Music” skrzypek, przygotuje własne aranżacje szlagierów kozienickiego kompozytora. Usłyszymy oczywiście „Rudego Rydza”, „Czarnego Alibabę” oraz „Jabłuszko”. To chyba najpopularniejsze przeboje Bogusława Klimczuka, które do dni dzisiejszego nuci cała Polska.

Następnie widzów czeka koncert galowy XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, połączony z wręczeniem nagród.

Gwiazdą imprezy będzie Piotr Cugowski z zespołem. Pochodzący z Lublina artysta dał poznać się szerokiej publiczności występami z grupą „Bracia”, a także z formacją „Cugowscy”, gdzie śpiewa z ojcem Krzysztofem i bratem Wojciechem. W ostatnim czasie Piotr Cugowski rozpoczął karierę solową. W październiku ma ukazać się jego pierwszy album, który zwiastują przebojowe single „Zostań ze mną” i „Kto nie kochał”. Teledysk do tego drugiego obejrzano na portalu YouTube już ponad 17 milionów razy. Teraz kozieniczanie będą mieli okazję usłyszeć te przeboje „na żywo” na scenie Enea w amfiteatrze.

Patronami festiwalu i fundatorami nagród są: Antoni Józwowicz – Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Piotr Kozłowski – Burmistrz Gminy Kozienice, Andrzej Jung – Starosta Powiatu Kozienickiego oraz Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, współorganizatorem zaś Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem festiwalu jest Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Zaś sponsorem głównym: Enea Wytwarzanie. Partnerem radiowym – jak co roku – Jedynka Polskiego Radia.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *