Rajd rowerowy Królewskim Gościńcem

Rajd rowerowy Królewskim Gościńcem

Portal www.turystyczne.kozienice.pl

we współpracy z Nadleśnictwem Kozienice i Stowarzyszeniem „Przystanek Inicjatywa” zaprasza na rowerową przejażdżkę Gościńcem Królewskim.

Niedziela 8 września 2019r.

Start, sprzed bramy głównej Elektrowni Kozieniceo godz. 10.00,

skąd udajemy się na uroczystości związane z odsłonięciem głazu z tablicą upamiętniającą obronę przedmościa maciejowickiego we wrześniu 1939 roku. (rozpoczęcie godz. 10.30) przy drodze nr 79 (po lewej stronie ,od strony Kozienic, przed skrętem do Nowej Wsi)

UWAGA! – dla osób z Kozienic proponujemy rozpoczęcie rajdu z parkingu przed Tesco o godz. 9.00 (zbiórka o godz. 8,50 – grupę poprowadzi Krzysztof Paczyński.

Po uroczystości kierujemy się na Rozstajne Drogi by po chwili znaleźć się na Trakcie(Gościńcu) Królewskim. Teraz już prosto na Cztery Kopce, po czym przechodzimy przez DK 48 i dalej Gościńcem aż do Przejazdu a konkretnie do parkingu przy Szkółce leśnej. Tam czekać na nas będzie ognisko z kiełbaskami i pierwsza część konkursów. Kiedy posileni poczujemy znowu moc, czeka nas krótka, piesza, wycieczka w towarzystwie przewodników z Nadleśnictwa Kozienice oraz druga część konkursów z nagrodami ufundowanymi przez Gminę Kozienice i Eneę Wytwarzanie.

Ok. godz. 14.30/15.00 wyruszamy do Kozienic, Pionek , Radomia?

Przejażdżka otwarta jest dla wszystkich ale ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie się poprzez pocztę mailową: turystyczne@kozienice.pl podając swoje imię i nazwisko oraz ew. nr telefonu.

Takie zgłoszenie gwarantuje otrzymanie bezpłatnego „zestawu ogniskowego”!

UWAGA:

Uczestnicy przejażdżki ubezpieczają się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie- tylko pod opieką osoby dorosłej!

Linki:

http://www.kozienice.radom.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/nowe-miejsce-na-mapie-historycznej-nadlesnictwa-kozienice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *