Nadleśnictwo Kozienice mierzy frekwencję turystów na „Królewskich Źródłach” i ma dobre wieści!

Nadleśnictwo Kozienice mierzy frekwencję turystów na „Królewskich Źródłach” i ma dobre wieści!

Jak ma się turystyka w naszej najbliższej okolicy? Chyba nieźle!

Nadleśnictwo Kozienice po raz kolejny już zbadało frekwencję na „Królewskich Źródłach” – bez wątpienia najważniejszymi obiekcie turystyczno-edukacyjnym Puszczy Kozienickiej – i właśnie przedstawiło wyniki.

Ruch turystów badano przy pomocy Eco-countera, czyli specjalnego czujnika rejestrującego wejścia na obiekt. Z zebranych danych wynika, że w 2019 roku z tzw. małej infrastruktury turystycznej skorzystało aż 106 000. Jest to to wynik podobny jak rok wcześniej.

W ciągu całego roku z polany piknikowej korzystało średnio 288 osób dziennie, z czego od poniedziałku do piątku średnio dziennie 151 osób, a w weekendy 635 osób. Najczęściej wybieranym przez turystów dniem odwiedzin obiektu była – tu nie będzie raczej zaskoczenia – niedziela, zaś w poniedziałki – co również chyba nikogo nie zaskoczy – odnotowano najmniej osób.

Rekordowym dniem była niedziela 20 października 2019 – na „Królewskich Źródłach” przebywało tego dnia aż 2 260 osób. Dla porównania – w roku 2018 był to dzień 8 kwietnia z imponującą liczbą 3 167 odwiedzających ten urokliwy zakątek. Najwięcej turystów przebywało na terenie obiektu w sierpniu 2019 roku (12 000 osób), a najmniej w styczniu (1 500 osób).

Podsumowując: pomiary wskazują, że frekwencja turystyczna na obiekcie jest wysoka i stabilna.

Nadleśnictwo Kozienice zachęca do korzystania z obiektu, jak również z innych miejsc stworzonych z myślą o turystach w Puszczy Kozienickiej, które można znaleźć na mapie zagospodarowania turystycznego Banku Danych o Lasach https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

Autorem załączonej fotografii z drona jest pan Stanisław Gałązkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *