Nowe logo Gminy Kozienice!

Nowe logo Gminy Kozienice!

6 lutego, podczas ostatniej sesji, Rada Miejska w Kozienicach przegłosowała Uchwałę Nr XVII/212/2020 w sprawie ustanowienia nowego logo.

Przyjęte logo jednoznacznie kojarzy się z Kozienicami, inspirowane jest naszym herbem przyjętym Uchwałą Nr XIII/122/2019 Rady Miejskiej w Kozienicach z dnia 30 września 2019 r.

Oddaje w pełni ducha współczesnych Kozienic, nawiązując do tradycji i nieustającej potrzeby rozwoju. Jest „świeże” i zgodne z aktualnie panującymi trendami – proste, inspirujące i zapamiętywalne. Posiada wysokie walory graficzne (wyrazistość i czytelność w różnych skalach rozmiarowych) oraz walory użytkowe (możliwość edycji w różnych zastosowaniach i sytuacjach ekspozycyjnych).

Kolorem wiodącym logo jest kolor granatowy. Biały jest głównym tłem, a żółty – akcentem kolorystycznym. Hasło promocyjne: „Kozienice. Idealne na szczęście” wciąż pozostaje aktualne, stanowiąc integralną część proponowanego logo Kozienic w postaci claimu (krótkiego hasło „przyczepionego” do logo).

Nie bez znaczenia jest wykorzystana czcionka i charakterystyczna litera „K” – która w przedstawionej formie będzie jednym z elementów przewodnich (motywów) wykorzystywanych do promocji.

Nowe logo pozwoli kontynuować akcję tworzenia spójnej i rozpoznawalnej Marki „Kozienice” oraz promocji naszej miejscowości, gdzie historia znakomicie łączy się z nowoczesnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *