Kalendarz wydarzeń

Poniżej znajdziecie Państwo kalendarium wybranych wydarzeń, współorganizowanych przez Gminę Kozienice i innych, w których warto naszym zdaniem wziąć udział! Aby rozwinąć szczegóły wydarzenia, prosimy kliknąć w jego nazwę lub symbol „+”.

Sie
10
sob
IX edycja zawodów Legia MTB Maraton do Garbatki-Letnisko @ ośrodek Polanka
Sie 10@10:00 – 15:30
Obchody 75 rocznicy Bitwy Pod Studziankami – Pancer Show 2019 @ Studzianki Pancerne
Sie 10@10:00 – Sie 11@18:00
IV Spotkanie na Przyczółku (dzień I) @ Skansen Bojowy w Miszewie
Sie 10@11:00 – 18:00
Noc spadających gwiazd na Zamku w Czersku @ Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku
Sie 10@19:00 – 22:30
Sie
11
nie
IV Spotkanie na Przyczółku (dzień II) @ Skansen Bojowy w Miszewie
Sie 11@10:00 – 17:00
Sie
15
czw
Śladami średniowiecza – rodzinny piknik na Zamku w Czersku @ Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku
Sie 15@11:00 – Sie 18@20:00
IV Zwoleński Jarmark Kultury
Sie 15@13:00 – 21:15
Sie
18
nie
Kiermasz Produktów Lokalnych w Nałęczowie @ Nałęczowski Ośrodek Kultury, Lipowa 6
Sie 18@10:00 – 17:00
Dożynki Gminne 2019 w Magnuszewie
Sie 18@11:30 – 23:00
XX Dożynki Gminy Kozienice
Sie 18@11:30 – Sie 19@00:00
Sie
25
nie
Triathlon Kozienice
Sie 25 całodniowy

 

Pełny program zawodów – zobacz TUTAJ

Sie
30
pt
XVII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka (dzień I)
Sie 30 całodniowy

Dzień pierwszy

Festiwal rozpocznie się w piątek, 30 sierpnia, o godz. 16.00, w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W sali kameralnej do muzycznej walki podczas koncertu finałowego XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka staną artyści, którzy zostali wyłonieni w czasie eliminacji wstępnych. Te odbyły się 2 czerwca, a w ich trakcie wybrano finalistów: 15 solistów, duet i zespół wokalny. Piątkową część imprezy poprowadzi Wojtek Szymański – prezenter radiowy.

Warto podkreślić, że konkurs od lat jest „sercem kozienickiego festiwalu”. U podstaw jego organizacji była chęć kontynuacji działalności Bogusława Klimczuka, który — mimo licznych obowiązków — znajdował czas, aby wspierać młodych twórców. Ponadto kozieniczanie dbają o to, by ocalić od zapomnienia jego kompozycje. Zwłaszcza, że to miasto zajmowało specjalne miejsce w jego sercu. Całości przyświeca również myśl, by muzyka łączyła pokolenia.

Występy wokalistów będzie oceniać specjalnie powołane jury, w składzie: Marek Klimczuk – przewodniczący jury (syn Bogusława Klimczuka – patrona Festiwalu), Piotr Gogol, Piotr Dąbrówka, Dariusz Szewc oraz sekretarz jury Elwira Kozłowska (bez prawa głosu, ze względu na udział w konkursie podopiecznej KDK).

 

Sie
31
sob
XVII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka (dzień II)
Sie 31 całodniowy

Dzień drugi

Drugi dzień festiwalu odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS. Na scenie Enea, w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim, szykuje się wspaniałe widowisko. Impreza wystartuje o godz. 20.00, a poprowadzi ją tradycyjnie Paweł Sztompke z Jedynki Polskiego Radia.

Widzowie najpierw zobaczą koncert wspomnieniowy, poświęcony pamięci Bogusława Klimczuka, w wykonaniu Tomasza Dolskiego. Znany m.in. z programu „Must be the Music” skrzypek, przygotuje własne aranżacje szlagierów kozienickiego kompozytora. Usłyszymy oczywiście „Rudego Rydza”, „Czarnego Alibabę” oraz „Jabłuszko”. To chyba najpopularniejsze przeboje Bogusława Klimczuka, które do dni dzisiejszego nuci cała Polska.

Następnie widzów czeka koncert galowy XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, połączony z wręczeniem nagród.

Gwiazdą imprezy będzie Piotr Cugowski z zespołem. Pochodzący z Lublina artysta dał poznać się szerokiej publiczności występami z grupą „Bracia”, a także z formacją „Cugowscy”, gdzie śpiewa z ojcem Krzysztofem i bratem Wojciechem. W ostatnim czasie Piotr Cugowski rozpoczął karierę solową. W październiku ma ukazać się jego pierwszy album, który zwiastują przebojowe single „Zostań ze mną” i „Kto nie kochał”. Teledysk do tego drugiego obejrzano na portalu YouTube już ponad 17 milionów razy. Teraz kozieniczanie będą mieli okazję usłyszeć te przeboje „na żywo” na scenie Enea w amfiteatrze.

Patronami festiwalu i fundatorami nagród są: Antoni Józwowicz – Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Piotr Kozłowski – Burmistrz Gminy Kozienice, Andrzej Jung – Starosta Powiatu Kozienickiego oraz Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, współorganizatorem zaś Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem festiwalu jest Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Zaś sponsorem głównym: Enea Wytwarzanie. Partnerem radiowym – jak co roku – Jedynka Polskiego Radia.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy